Astronomi ve Bilim Topluluklarının Dikkatine

Ülkemizin en geniş katılımlı astronomi kamp etkinliği olan Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’ne 2 yıldır üniversitelerin astronomi ve bilim topluluklarını davet ediyorduk ve davetimizi kabul edip katılım gösteriyorlardı.

Bu dönemde İTÜ Amatör Astronomi Kulübü, Hacettepe Astronomi Topluluğu ve Erciyes Üniversitesi Astronomi Topluluğu festivalimizin daimi katılımcı astronomi kulüpleri oldular.

Ancak, Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2018 için öğrenci kulüplerine, katılımcı olmak isteyen diğer üniversite kulüplerimize haksızlık olmaması adına davet göndermeyip, tüm kulüplerin katılım taleplerini alacağız. Festivalimizde yer almak isteyen öğrenci kulüpleri, yönetim kurulları veya üniversiteleri tarafından düzenlenmiş resmi bir yazı ile, başvuruda bulunabilirler.

20 Nisan 2018 tarihine kadar başvuru gerçekleştiren astronomi ve bilim toplulukları, festival kurulumuz ve bilim danışmanlarımız tarafından değerlendirilip uygun görülenlerin katılımları onaylanacak; festivalde stand açıp etkinlik düzenlemeleri ve festival tanıtımlarında isimlerinin yer alması sağlanacaktır.

Başvurularınızı, [email protected] mail adresi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Atölye kurmak isteyen eğitim kurumları ve uzman görevli olmak isteyenler ise başvurularını bu link üzerinden gerçekleştirebilir. Başvuru sonuçları, 25 Nisan 2018 tarihinde açıklanacaktır.

Üniversitelerimizin astronomi ve bilim topluluklarına saygıyla duyurulur.

Not: Festivalimizin şu an için 300 kişi olarak belirlenmiş bireysel katılımcı kontenjanına kayıtlar Haziran 2018 tarihinde açılacaktır. Mayıs ayından itibaren katılım, konaklama ve kayıt şartları hakkında duyurular başlayacaktır.

image_printPDF Kaydet & Yazdır

Yazar: Sezar

Kozmik Anafor'un anonim içerik botudur. Misafir yazarların yazılarını girer, duyuruları yapar, gerektiğinde çay kahve ikram eder. Getir götür işlerine bakan ofisboy diyelim en iyisi.

Keşfet!

Satürn’ün Buzlu Uydusu Tethys!

Satürn’ün pek çok uydusu gibi Tethys de neredeyse tamamen su buzundan oluşur. Nedeni bilinmez ama …