Liseliler İçin “Amatör Astronom Yetiştirme Programı”

Ali Kuşçu Uzay Evi, gökyüzünde neler olduğunu merak eden gençleri Amatör Astronomi Programına bekliyor. Prof. Dr. A. Talat Saygaç danışmanlığında hazırlanan eğitimle Eyüplü gençler artık birer “amatör astronom” olabilecek.

eyup-22545

İstanbul Eyüp’teki Ali Kuşçu Uzay Evi’nde de 6000 tane yıldızdan oluşan karanlık bir ortamda ana sınıfından lise seviyesine kadar Temel Astronomi eğitimleri veriliyor. Bu eğitimlere çeşitli okullarin çeşitli sınıflarından öğrenciler geliyor. Yani bir kerelik gezi gibi düşünebiliriz.

Şimdi ise burada lise öğrencilerine bir sürekli eğitim hazırlandı. Simurg 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı kapsamında Eyüplü lise öğrencilerine yönelik Amatör Astronom Yetiştirme Programı Kasım 2016’da başlıyor.

Amatör Astronomi Yetiştirme Programı için Simurg Gençlik Merkezleri ve Ali Kuşçu Uzay Evine başvuru yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi için 0212 613 00 26 /0549 794 73 23 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

image_printPDF Kaydet & Yazdır

Yazar: Zafer Emecan

Bir astronomi işçisi. Kozmik Anafor'un kurucusu, her şeyi ve hiçbir şeyi. İlgisiz üniversiteler bitirmiş olmasına rağmen, içinden atamadığı gökbilim sevgisini kaleme, klavyeye, araştırmalara dökmeye çalışan, haddini bilen, ama bazen aşan bir amatör astronom.

Keşfet!

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali Kayıtları 3 Ağustos’ta Kapanıyor!

Türkiye’nin en büyük astronomi platformu Kozmik Anafor‘un gerçekleştirdiği, yine ülkemizin en büyük iki bilim platformu olan Bilimfili ve Evrim …