Etkinlikler Tüm Yazılar

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, Atölye ve Uzman Başvurusu Son Çağrısı!

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedintumblrmail

Ülkemizin en büyük, en geniş katılımlı ve en eğlenceli geleneksel astronomi ve uzay bilimleri kamp etkinliği olan Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2018’de; gönüllü görevli, uzman personel olmak veya konuşmacı olmak isteyenler, ya da atölye açma başvuruları için son 20 güne girdik.

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da Antalya Olimpos’ta 10-11-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yediden yetmişe tüm gökbilim tutkunlarının bir araya geldiği etkinlik, bu sene Perseid Meteor Yağmuru‘nun gerçekleşeceği 12 Ağustos tarihini kapsıyor ve geçtiğimiz yıllarda olduğundan daha fazla sayıda gökbilim tutkunununa (500 yatılı katılımcıya) kapılarını açıyor.

Atölye Düzenleme Başvuruları

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’nde atölye düzenleyip bilimsel aktiviteler gerçekleştirmek isteyen okullar, öğretmenler veya astronomlar; yapmak istedikleri çalışmalarla ilgili buradan indirebilecekleri formu doldurup, [email protected] adresine göndererek kayıt başvurusunda bulunabilirler. Başvurunuzda, düzenleyeceğiniz atölyelerin detaylarını (atölye türü, çalışmaların amacı, katılımcı uzman ve görevlilerin isimleri, uzmanlık alanları, üç gün boyunca saatlik planlamasını) belirtmelisiniz.

Uzman Görevli, Eğitmen ve/veya Konuşmacı Başvuruları

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’nde söyleşi, sunum veya eğitim gerçekleştirmek isteyen öğretmenler, akademisyenler ve astronomi / temel bilimler öğrencileri ile, üniversite bilim kulüpleri buradan indirebilecekleri formu doldurup yine [email protected] adresine başvurularını yapabilirler. Başvurunuzda, gerçekleştireceğiniz sunum ve eğitimlerin detayları yer almalıdır.

Gönüllü Organizasyon Görevlisi Başvuruları

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’nde organizasyon ekibi içinde yer alıp, “sorumluluk yüklü olarak”; katılımcıları ağırlamak, etkinliğin organizasyon düzenlemesinde, etkinliğin işleyişinde görev almak, atölye çalışmaları ve gözlem etkinliklerinde yardımcı görevli olmak isteyen üniversite öğrencileri, buradaki formu indirip doldurarak, yardımcı olmak istediği konuları detaylıca içeren bir başvuruyu [email protected] adresine gönderebilirler.

Tüm atölye, uzman, konuşmacı ve görevli başvuruları, 15 Nisan tarihine kadar açık kalacaktır. Bilim kurulumuz tarafından incelenenip, kabul edilecek olan başvuruların ilan tarihi, 30 Nisan 2018’dir.

Önemli Not: Katılımcı kayıtları henüz başlamadı!
Bu duyurumuz, festival organizasyonunda yer almak isteyen uzmanlar, gönüllüler ve atölye açmak isteyen eğitim kurumları içindir. Festivale katılmak isteyen 500 gökbilim tutkunu için kayıtlarının başlangıç tarihi Mayıs 2018’de açıklanacaktır. Ülkemizin en büyük ve en eğlenceli gökbilim festivalinde görüşmek üzere; bilim ve gökyüzüyle kalın…

image_printPDF Kaydet & Yazdır
Hep daha fazla okumak gerekir...