Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, Atölye ve Uzman Başvurusu (Sona Erdi)

Ülkemizin en büyük, en geniş katılımlı ve en eğlenceli geleneksel astronomi ve uzay bilimleri kamp etkinliği olan Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2018’de; gönüllü görevli, uzman personel olmak veya konuşmacı olmak isteyenler, ya da atölye açma başvuruları sona erdi!

Son iki yıldır 300’ün üzerinde yatılı katılımcıya ev sahipliği yapan Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da Antalya Olimpos’ta 10-11-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yediden yetmişe tüm gökbilim tutkunlarının bir araya geldiği etkinlik, bu sene Perseid Meteor Yağmuru‘nun gerçekleşeceği 11-12 Ağustos gecesini kapsıyor ve geçtiğimiz yıllarda olduğundan daha fazla sayıda gökbilim tutkunununa kapılarını açıyor.

Atölye Düzenleme Başvuruları

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’nde atölye düzenleyip bilimsel aktiviteler gerçekleştirmek isteyen okullar, öğretmenler veya astronomlar; yapmak istedikleri çalışmalarla ilgili buradan indirebilecekleri formu doldurup, [email protected] adresine göndererek kayıt başvurusunda bulunabilirler. Başvurunuzda, düzenleyeceğiniz atölyelerin detaylarını (atölye türü, çalışmaların amacı, katılımcı uzman ve görevlilerin isimleri, uzmanlık alanları, üç gün boyunca saatlik planlamasını) belirtmelisiniz.

Uzman Görevli, Eğitmen ve/veya Konuşmacı Başvuruları

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’nde söyleşi, sunum veya eğitim gerçekleştirmek isteyen öğretmenler, akademisyenler ve astronomi / temel bilimler öğrencileri ile, üniversite bilim kulüpleri buradan indirebilecekleri formu doldurup yine [email protected] adresine başvurularını yapabilirler. Başvurunuzda, gerçekleştireceğiniz sunum ve eğitimlerin detayları yer almalıdır.

Gönüllü Organizasyon Görevlisi Başvuruları

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’nde organizasyon ekibi içinde yer alıp, “sorumluluk yüklü olarak”; katılımcıları ağırlamak, etkinliğin organizasyon düzenlemesinde, etkinliğin işleyişinde görev almak, atölye çalışmaları ve gözlem etkinliklerinde yardımcı görevli olmak isteyen üniversite öğrencileri, buradaki formu indirip doldurarak, yardımcı olmak istediği konuları detaylıca içeren bir başvuruyu [email protected] adresine gönderebilirler.

Tüm atölye, uzman, konuşmacı ve görevli başvuruları, 15 Nisan tarihine kadar açık kalacaktır. Bilim kurulumuz tarafından incelenip, kabul edilecek olan başvuruların ilan tarihi, 30 Nisan 2018’dir.

Önemli Not: Katılımcı kayıtları henüz başlamadı!
Bu duyurumuz, festival organizasyonunda yer almak isteyen uzmanlar, gönüllüler ve atölye açmak isteyen eğitim kurumları içindir. Festivale katılmak isteyen 300 gökyüzü ve bilim tutkunu için kayıtlarının başlangıç tarihi Mayıs 2018’de açıklanacaktır. Ülkemizin en büyük ve en eğlenceli gökbilim festivalinde görüşmek üzere; bilim ve gökyüzüyle kalın…

image_printPDF Kaydet & Yazdır

Yazar: Sezar

Kozmik Anafor'un anonim içerik botudur. Misafir yazarların yazılarını girer, duyuruları yapar, gerektiğinde çay kahve ikram eder. Getir götür işlerine bakan ofisboy diyelim en iyisi.

Keşfet!

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali Kayıtları 3 Ağustos’ta Kapanıyor!

Türkiye’nin en büyük astronomi platformu Kozmik Anafor‘un gerçekleştirdiği, yine ülkemizin en büyük iki bilim platformu olan Bilimfili ve Evrim …