Sahte Bilim Tüm Yazılar

Sosyal Medyada #ufoattacktoturkey Eğlencesi…

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedintumblrmail

Birçoğunuz Twitter ve Facebook’ta #ufoattacktoturkey hashtag’i ile paylaşılan “ufo saldırısı” fotoğraf ve videolarını görmüşsünüzdür. Görmediyseniz de, görürsünüz yakında.

Ben bu yazıyı hazırlarken gece yarısıydı ve yeni başlamıştı. Büyük ihtimalle böyle ilgi çekici her olaya sazan gibi atlayan gazeteler ve sözde haber siteleri sabaha bunları haber bile yapmış olacaktır. Buna o kadar eminiz; sahte bilime ilgi göklerde, gerçek bilime ilgi ve basında kalite ise yerlerde sürünüyor çünkü.

Neyse, sadede gelelim. Türkiye’ye ufoların saldırdığı, gökyüzünde uçan dairelerin gezdiği falan yok. Bir grup eğlenmeyi seven insan, internetteki eğlence gruplarında toplanıp Türkiye’yi, beraberinde de Dünya’yı trollemeye karar verdiler. İnci sözlük, ekşi sözlük, uludağ sözlük gibi insana ulaşmanın ve gündem oluşturmanın kolay olduğu platformlar yardımı ile, oluşturdukları fotoğrafları ve videoları saldılar çayıra 🙂

Dur bakalım… Evet, şimdiden bir sözde haber sitesi trolleme girişimine balıklama atlamış bile… Öğleye doğru duruma bakar, gerekirse bu yazıya yeni sazan basın kurumlarını ve haber sitelerini ekleriz.

Ya da, boşverin, böyle kalsın, eğlenmek güzeldir 🙂

Zafer Emecan


teleskoplar-2254-2-meade

Amacınıza en uygun ve en kaliteli teleskop ya da dürbünü, en uygun fiyata sadece Gökbilim Dükkanı‘nda bulabilir, satın alma ve kullanım sürecinde her zaman bize danışabilirsiniz
GÖKBİLİM DÜKKANI’NA GİT

image_printPDF Kaydet & Yazdır
Hep daha fazla okumak gerekir...

Yazar Hakkında

Zafer Emecan

Bir astronomi işçisi.
Kozmik Anafor'un kurucusu, her şeyi ve hiçbir şeyi. İlgisiz üniversiteler bitirmiş olmasına rağmen, içinden atamadığı gökbilim sevgisini kaleme, klavyeye, araştırmalara dökmeye çalışan, haddini bilen, ama bazen aşan bir amatör astronom.