Yazarlar, yazarlarımız…

Zafer Emecan

Bir astronomi işçisi.
Kozmik Anafor'un kurucusu, her şeyi ve hiçbir şeyi. İlgisiz üniversiteler bitirmiş olmasına rağmen, içinden atamadığı gökbilim sevgisini kaleme, klavyeye, araştırmalara dökmeye çalışan, haddini bilen, ama bazen aşan bir amatör astronom.

Sezar

Kozmik Anafor'un anonim içerik botudur. Misafir yazarların yazılarını girer, çay kahve ikram eder.

Ögetay Kayalı

Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri öğrencisi. Çoğunlukla yıldız astrofiziği ile fizik ve matematiğin gündelik yaşantıdaki rolü üzerine yazıyor. Alanı dışında amatör olarak fotoğrafçılık, resim, programlama, mekanik, elektronik ve biyokimya ile ilgileniyor. Kozmik Anafor'dan ayrılmış, şu an www.rasyonalist.org sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Kemal Cihat Toprakçı

Akdeniz Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisidir.

Karaman doğumlu olup, astronomiye küçük yaşlardan beri ilgi duyan yazarın bugüne kadar Türkiye'nin pek çok bilim-astronomi portalında yazı ve makaleleri yayınlanmıştır. Ayrıca yazarın, Shumen Üniversitesi'nde görev yapan Dr. Sunay Ibryamov tarafından çevirisi yapılarak Bulgaristan astronomi gazetesine kazandırılmış bir yazısı da bulunmaktadır. Kozmik Anafor'dan ayrılmış, şu an www.rasyonalist.org sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Yavuz Tüğen

Avukat; 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu. Uzay hukuku alanında çalışmalar yapıyor.

Berkan Alptekin

Ece Özen

Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi. Kendisi hakkında bütün bildiği bu kadar. Hayat zor, hayat acımasız, bir de sıkıcı...

Burcu Ergül

Süleyman Demirel Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi.

Süleyman Yeşil

Antakya Atatürk Lisesi mezunu. 2010 yılından bu yana Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünde okuyor. Satrancı seviyor ve ne iş olursa yapıyor...

Eyüp Gürses

Hacettepe üniveristesi Fizik Mühendisliği bölümünü kazandı hazırlık okurken tekrar üniversite sınavlarına girerek Selçuk Üniversiesinde Makine Mühendisliği okumaya başladı 4.sınıfta okulu dondurup 7 ayda ingilizce öğrenerek University of Debrecen'de Fizik okumaya başladı ve halen devam ediyor. İlgilendiği alanlar: Fizik, Matematik, Evrimsel Biyoloji, Nörobiyoloji, Psikoloji, Kriptoloji, Edebiyat, Felsefe...

Taylan Kasar

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri'nde öğrencidir. ilerihaber.org ve evrimselantropoloji.org sitelerinde güncel bilim haberleri çevirisi yapmaktadır.

Alperen Erol

Avustralya'nın Monash Üniversitesi'nde makine mühendisliği öğrencisiyim. Astronomiye küçüklüğümden beri hayranlık duysam da ilk resmi tanışmamız Stephen Hawking' in kitaplarını okumakla başladı. Ve bildiklerimi burada sizlere aktarmaya çalışıyorum.

Zafer Acar

İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği, Newport Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Santa Monica College Gazetecilik, Fotografçılık ve Astronomi bölümlerinde okudu. 4 yıl İstanbul Mecidiyeköy'de özel bir bilgisayar dersanesi işletti. 2003 yılında Amerika'nın Los Angeles şehrine taşındı. Birçok Hollywood film şirketleri için veri tabanı uzmanı olarak çalıştı. Son 10 yıldır Los Angeles'ta bir finans şirketinin bilgi-işlem müdürlüğünü yapmakta, aynı zamanda yarı zamanlı Astronomi dersleri vermektedir. Boş zamanlarında hobi olarak gazetecilik, Ay'ın gökyüzünde olmadığı gecelerde Goat Mountain Astronomi Araştırma Merkezi'nde teleskop operatörlüğü, Gece Gökyüzü Fotografçılığı gibi bir dolu hobisi vardır. ABD'de ve Türkiye'de değişik platformlarda Astronomi konferansları vermektedir. Bir çok TV kanalına Uzayın Sırları mevzularında konuk olmuş ve halen özel bir TV kanalı için 12 bölümlük "bilim tarihi" belgeseli hazırlamaktadır.

Reyhan Çelik

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Mezunu. Usturlab Atölyesi ve Ali Kuşçu Uzay Evi'nde astronom olarak görev yapıyor.

Buşra Özşahin

İstanbul Üniversitesi Astronomi bölümü mezunu. Darüşşafaka Eğitim Kurumları Fatin Gökmen Planeteryumu ve Gözlemevi Sorumlusu ve astronom olarak görev yapıyor.

Ozan Zaloğlu

Süleyman Demirel Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğrencisi.

Hakan Cibelik

Süleyman Demirel Üniversitesi'nden Ekonomist olarak mezun oldu. Seslendirme ve Tiyatro yaptı. Uzay ve Astronomi aşığı, evli ve bir çocuk babası.

Nur Sökmen

Anadolu Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunu.

Aysel Bozan

Akdeniz Üniversitesi Biyomedikal Cihaz Teknolojileri öğrencisi.

Seda Yüce

Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi.

Murat Sana

Amatör astronom ve astrofotoğrafçı.

Cengiz Büyükuncu

İstanbul Saint Joseph Lisesi

Evergreen State University - İngiliz Dili

Saint Petersburg State University - Rus Dili

Glasgow Üniversitesi - Astrofizik

Bologna Üniversitesi - Astronomi

Bilim Ne Güzel Lan

Bilim Ne Güzel Lan (BNGL) sayfasının web giriş botudur. Kimin kullandığı belli değil, kendi kendine bile çalıştığı oluyor, o derece!

Berfin Dağ

17 yaşında koca bir bilimsever. Yazı yazar, resim çizer, yer-içer-konuşur. Ünlü değil ama düşünür.

Nisan Azizoğlu

Anadolu Üniversitesi Sinema ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Sivil Havacılık mezunuyum. Mezun olmadan önce kendi atolyemi ve markamı kurdum, global olarak ticaretle uğraşıyorum, ticareti çok seviyorum. Ortalama 150 yıl gibi kısa bir ömürde bu dünyada varsam, ne istersem onu yaparım. Hayatta kalmak ve yaşamak arasındaki çizgiyi iyi bilirim ve ikisinde de iyiyim. Maceracı, araştırmacı ve hayalperestim. Her yıl yeni hobiler bulur ve denerim. Atları ve kuşları çok seviyorum.

Aytaç Kokuroğlu

Yüksek kimyacı. Uludağ Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi Kimya bölümü mezunu.

Dilhan Eğribaş

Sena Betül Erdemir

Hacettepe Üniversitesi Fen bilgisi Öğretmenliği bölümüyle başladığı üniversite hayatını şu an İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde mimarlık eğitimi alarak sürdürüyor. Popüler bilim ve özellikle astronomi ilgi alanları arasında. Öğrenim hayatı ve bilimsel aktiviteleri dışında, vaktini fitness bikini yarışmalarına hazırlanarak ve fırsat bulduğunda modellik yaparak geçiriyor.