Netflix’in yeni dizisi Altered Carbon’un esinlendiği; siberpunk türünün başarılı örneklerinden biri olan Takeshi Kovacs serisinin ilk kitabı “Değiştirilmiş Karbon”, İthaki Yayınları tarafından Türkçeye kazandırıldı.

Kitap, insanların ışık hızının altında yol alan gemilerle, nesiller süren yolculuklar sonucu başka yıldız sistemlerine gidip kolonileştiği bir zaman diliminde geçiyor. Aslında sürükleyici polisiye bir hikayenin distopik bir toplum yapısı altında bilim kurgu ile harmanlandığı hikayeyi özel kılan; insanlığın bilinç aktarımı yoluyla neredeyse ölümsüzlüğe ulaştığı bir geleceği anlatıyor olması.

Hikaye, ölümsüzlüğün bile “sınıf farkları” üzerinden biraz adaletsizce dağıtıldığı bu dünyada; “öldürülen çok zengin bir ölümsüzün” kendisini katilini bulması için kahramanımız Takeshi Kovacs’ı kiralamasıyla başlıyor.

Kardeş Youtube platformumuz Feza Gezginleri‘nden Can Akdağ, bu ses getiren kitap için kapsamlı bir inceleme videosu hazırladı. Yukarıda yer alan videoyu izledikten sonra sizleri bir sürpriz de bekliyor. Yapılacak olan çekilişte, iki kişi kitabı kazanma hakkı elde edecek.