Cosmos Belgeseli İzleten Öğretmeni Şikayet Ettiler

Tarih boyunca yapılmış en başarılı uzay, evren ve yaşam belgeseli olan dünyaca ünlü Cosmos belgeselinin bir bölümünü öğrencilerine izleten tarih öğretmeni Kahraman Kepenekçi, anlamsız bir gerekçe ile şikayet edilmiş. Şikayet söyle:

“Buca Fatih Sultan Mehmet Andadolu Lisesi Tarih öğretmeni, cosmos adlı ateizm görüşünü dikteleyen varoluşu tamaı ile Darwin’ci teori ile İslam’a aykırı belgeseli bir çok dersinde öğrencilere izlettirmiştir. %97’si Müslüman olan bu ülkede bu davranışın gereğinin yapılmasını arz ederim…”

Kahraman Kepenekçi, bu anlamsız şikayet için elbette bir savunma yapmak durumunda kaldı. Ancak, şikayet sebebiyle hakkında soruşturma açılmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Bu durumdan rahatsız olan öğrencileri ise, tarih öğretmenlerine sahip çıkıp destek vermek için bir imza kampanyası başlatmışlar. Chance org üzerinden gerçekleşen imza kampanyasına sizler bu linkten ulaşarak destek olabilirsiniz.

 

image_printPDF Kaydet & Yazdır

Yazar: Zafer Emecan

Bir astronomi işçisi. Kozmik Anafor'un kurucusu, her şeyi ve hiçbir şeyi. İlgisiz üniversiteler bitirmiş olmasına rağmen, içinden atamadığı gökbilim sevgisini kaleme, klavyeye, araştırmalara dökmeye çalışan, haddini bilen, ama bazen aşan bir amatör astronom.

Keşfet!

Etiyopya ve Doğu Afrika’nın İlk Uzay Programı

Etiyopya (Habeşistan), tam teşekküllü ulusal uzay ajansı kurmak için ilk adımı atarak, ülke tarafından özel …