Kozmik Anafor, İstanbul Tuzla Bilim Şenliği’nde

Yaklaşık Okuma Süresi: 2 Dakika...

Tuzla Belediyesi, 4 üniversite, 14 okul ve Kozmik Anafor Astronomi Platformu’nun katkılarıyla 12-15 Ekim 2017 tarihleri arasında Şelale Eğitim Parkı’nda Tuzla Bilim Şenliği’ni düzenliyor.

Bilim Şenliği’nde 4-15 yaş grubu öğrencilere bilimi sevdirmek amacıyla okulların bilimsel projeleri akademisyenlerin değerlendirmesine sunulacak. Şenlikte ayrıca farklı yaş gruplarına yönelik bilimsel etkinlikler, sergiler, yarışmalar ve söyleşiler yer alacak.

Tuzla Bilim Şenliği
Kozmik Anafor yazar ve astrofotoğraf ekibinden astrofotoğrafçı Metin Altundemir, astronom Fatma Reyhan Çelik, astronom Taylan Kasar, astronom Buşra Özşahin, amatör astronom Zafer Emecan, sunum ve söyleşileriyle etkinlikte yer alacaklar.

Şenliğe katılanlar Şelale Eğitim Parkı’nda Tuzla Belediyesi Bilim Merkezi, Planetaryum-Gözlemevi, Nuh’un Gemisi HoloZoo ve Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın “Teknolojinin Serüveni Sergisi’nde bilimsel gelişmeler ve yeniliklere şahitlik etme fırsatı bulacak. Tuzla Belediyesi Karting ve Formula 1 aracı, Gebze Teknik Üniversitesi drone, maket uçak, 3D printer ve farklı bilimsel projeler, Okan Üniversitesi otonom (Sürücüsüz) araç ve robotlar, İstanbul Üniversitesi Elektrikli Araç “Milat 1453”, İstanbul Aydın Üniversitesi Elektrikli Araç “Elektro Aydın’’ ve “Elektro Aydın Nova”, İBB Gençlik Meclisi’nden “Bilim Otobüsü” ve Kozmik Anafor Astronomi Platformu ekibi sunum ve söyleşileri ile şenlikte yer alacak.

Şenliğin açılışı 12 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 10.00’da Şelale Eğitim Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Okumalısınız:  #NeBilim Yarışmasına Kimler Katılabilir?
Daha fazla okumalısınız

Yazar: Sezar

Kozmik Anafor'un anonim içerik botudur. Misafir yazarların yazılarını girer, duyuruları yapar, gerektiğinde çay kahve ikram eder. Getir götür işlerine bakan ofisboy diyelim en iyisi.

Keşfet!

“Gözlem Şenlikleri”ne Katılacakların Bilmesi Gerekenler

Havalar ısınıyor; gökyüzü gözlem şenlikleri, festivaller, gözlem etkinlikleri bizleri bekliyor. Bazılarımız daha önce hiçbir etkinliğe katılmadı ve bu …