Kozmik Anafor sitesi içerisinde yer alan ve Kozmik Anafor Yazarları tarafından üretilmiş olan çevirileri ve oluşturulan bütün özgün içerikleri belirli kurallar içerisinde kalmak kaydıyla, izin alınmaksızın ve tarafımıza herhangi bir bildirimde bulunmaksızın aşağıda belirttiğimiz biçimlerde paylaşabilir, kopyalayabilir, ticari olmamak kaydıyla çoğaltıp dağıtabilirsiniz.

• Türetilemez / No Derivative Works
Alıntıladığınız içeriğin özgünlüğünü korumalısınız. Yazılı iznimizi almaksızın, alıntıyı temel alan başka bir eser oluşturamaz, üzerinde herhangi bir değişiklik yaparak başka bir esere dönüştüremezsiniz.

Kozmik Anafor sitesinde yer alan herhangi bir içeriğin ticari amaçla kullanımı söz konusu ise, yine aşağıdaki kurallara uymak kaydıyla mail adresimiz [email protected] üzerinden iletişime geçilip yazılı iznimizin alması zorunludur. Ticari faliyet amaçlı kullanım gerçekleştiren kişi ve kurumların yazılı izin almaması durumunda, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal yaptırım ve telif talebi haklarımız saklıdır.

• Gayrıticari/ Noncommercial
Alıntıladığınız içeriği yazılı iznimizi almaksızın hiç bir koşulda ticari amaçla kullanamazsınız. Ticari bir ortamda yayımlayamaz, ticari bir ürün veya hizmetin içeriğine dahil edemezsiniz.

İçeriklerimizin bir eğitim kurumu, dernek, belediye ya da firma tarafından; halka açık ancak ücretli ve/veya sponsorlar tarafından finanse edilerek kişi ya da kuruma gelir sağlanan bir organizasyonda kullanımı da yukarıda belirttiğimiz ticari amaçla kullanım kapsamında değerlendirilir. Kozmikanafor.com üzerinde yer alan içeriklerimizin bu gibi organizasyonlarda kullanımı için de tarafımızdan yazılı izin alınması zorunludur.

Paylaşım Kuralları:

Sitemizde yer alan içerikleri  tamamen veya bir kısmı da olsa internet sitelerinde, dergilerde, gazetelerde, bloglarda, sözlüklerde vb. ortamlarda paylaşmak için aşağıda belirlemiş olduğumuz kurallara uymanız zorunludur.

  1. Yayınlayacağınız içeriğin alt kısmına veya üst kısmına görünür olmak koşuluyla,  açık ve tıklanabilir şekilde ilgili içeriğimize link verilmeli.
  2. Bağlantının yanında açık bir şekilde “Kozmik Anafor” ismi yazılmalı ve özgün başlık belirtilmeli.

Sitemizden Alıntı Kuralları:

Kozmikanafor.com‘da bulunan yazı ve haberlerimize ticari olmayan yayınlarınızda yer vermek isterseniz, izin almaksızın aşağıda yer alan biçimlerden herhangi birisini kullanabilirsiniz:

MLA Stili:
Kozmikanafor.com – “Yerçekimsiz Ortam ve Uyku” Kozmikanafor.com. 21Mayıs2016
<https://www.kozmikanafor.com/yercekimsiz-ortam-ve-uyku/>

APA  Stili:
Kozmikanafor.com – (2016, Mayıs 21). Uydular Neden Dünya’ya Düşmezler? Kozmikanafor.com. 21.05.2016 tarihinde erişim adresi: <https://www.kozmikanafor.com/uydular-neden-dunyaya-dusmezler/>

Chicago Stili:
Kozmikanafor.com – “Astroloji Bir Bilim Dalı Mı?”  Erişim Tarihi: 21 Mayıs 2016. <https://www.kozmikanafor.com/astroloji-bir-bilim-dali-mi/>

İçeriğin Tamamının Kullanılması Durumunda Kaynak Gösterme Şekli:

*Kozmikanafor.com,  “Plazma Evren Modeli”,
https://www.kozmikanafor.com/plazma-evren-modeli/