Nat Geo Live: Mars’ta Yaşamak

Yaklaşık Okuma Süresi: 2 Dakika...

Mars’a yapılan ilk insanlı yolculuğa hoş geldiniz, şu an 2032 yılındayız. Önünüzde ise sizi milyonlarca, milyarlarca kilometrelik bir uzay boşluğu bekliyor. Önümüzdeki 18 ay boyunca her yerinde neredeyse her an kum fırtınaları oluşan, ortalama sıcaklığı -55 derecede seyreden ve tüm atmosferi zehirli karbondioksit gazından meydana gelen bir gezegene hayatınızın en heyecanlı yolculuğunu yapacaksınız.. Mars’ta Nasıl Yaşayacağız kitabının yazarı Stephen Petranek ve Nat Geo’nun MARS belgeseli oyuncularından Clementine Poidatz size bu yolculukta eşlik edecekler. 15 Aralık Çarşamba günü saat 20.30’da Zorlu PSM Drama sahnesi’nde bu muhteşem yolculuğa hep birlikte tanık olacağız.

Oscar ödüllü yönetmen Ron Howard ve Brian Grazer’ın yapımcılığını üstlendiği MARS belgeselinden yola çıkılarak düzenlenen Nat Geo Live: Mars’ta Yaşamak etkinliğinde, Selma Ergeç’in moderatörlüğünde, insan ırkı olarak Mars’a nasıl gideceğimizi, ilk kolonimizi ne koşullarda kuracağımızı, hayatımızın devamlılığını hangi esaslar üzerine kuracağımızı ve hepsinden önemlisi Mars’ta nasıl yaşayacağımızı Stephen Petranek ve Clementine Poidatz ile tartışacağız, belgeselden büyüleyici görüntüler izleyeceğiz. Mars’a ayak basmamıza 20 yıldan az bir süre kaldı ve Nat Geo Live: Mars’ta Yaşamak bu dev adımı atmamızı sağlayacak mühendis ve bilim insanlarının zihinlerine bir pencere açıyor!

15 Aralık 2016 Perşembe
Saat: 20:30 – 23:00 – Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Daha fazla bilgi için: https://www.facebook.com/events/1786195561651299/

Daha fazla okumalısınız

Yazar: Zafer Emecan

Bir astronomi işçisi. Kozmik Anafor'un kurucusu, her şeyi ve hiçbir şeyi. İçinden atamadığı gökbilim sevgisini kaleme, klavyeye, araştırmalara dökmeye çalışan, haddini bilen, ama bazen aşan bir amatör astronom.

Keşfet!

Cüce Gezegen Haumea’nın Halkaları

Neredeyse mükemmel bir dairesel parçacık halkası ile çevrelenen ve Amerikan futbolu topu şekline sahip bir …