Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2018 kayıt duyuruları Mayıs 2018 tarihinde yapılacaktır.

.

.

Ve Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali kapılarını kapatıyor. Az sayıda kalan çadır ve bungalov kontenjanı için artık son kayıt haftasına girildi.

Türkiye’nin en büyük astronomi platformu Kozmik Anafor ile, Erciyes Üniversitesi UZAYBİMER’in katkılarıyla gerçekleştirilen; yine ülkemizin en büyük iki bilim platformu olan Bilimfili ve Evrim Ağacı ile, bilimin eğlenceli yönünü öne çıkaran BNGL‘nin destek verdiği, Meade Teleskopları Türkiye Distribütörü Astromed‘in etkinlik organizasyonu, Celestron Teleskopları Türkiye Distribütörü Eyüboğlu‘nin sosyal sorumluluk projesine katkı sağladığı Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2017’ye kayıtları 14 Ağustos itibarıyla kapanacak.

Antalya’nın Kumluca ilçesi Olimpos antik kentinin yakınlarında muhteşem doğası ve ışık kirliliğinden uzak, ışıl ışıl gökyüzünün altında, 18-19-20 Ağustos tarihlerinde astronomi, gökyüzü, uzay meraklıları ve astrofotoğraf tutkunlarını Olimpos Eski Yeni Tatil Evi’nde buluşturacak.

Kayıt ve detaylar için: http://ogbf.kozmikanafor.com

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2017, bugüne kadar ülkemizde gerçekleştirilmiş olan en büyük büyük çaplı sivil bilim organizasyonu. Şimdiye kadar Türkiye’de eşine rastlanmayan ama gelişmiş ülkelerde görmeye alışkın olduğumuz “festival havasında” bir bilim şenliği yaratma düşüncesi ile yola çıkılan organizasyonda  zengin bir içerik; eğlenceli, keyifli ve bir tatil havasında katılımcılara sunulacak.