Türkiye’nin Tübitak Ulusal Gözlem Şenliği ve Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali ile birlikte sayılı gökbilim etkinliklerinden biri arasında gösterilen Uludağ Astrofest, katılımcı alımlarına başladı.

2015 yılından itibaren Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezin’ce, Uludağ’da “AstroFest” adıyla düzenlenen etkinliğin amacı gece gökyüzü gözlemi yapmak, Güneş sistemimizi daha yakından tanımak, Ay’ı ve gezegenleri, takım yıldızlarını ve bir çok gök cismini dev teleskoplar ile gözlemleyebilmek, uzayla ilgili merak ettiğimiz soruları alanında uzman profesörlerle tartışarak astronomi bilgimizi güçlendirmek ve gün boyu sürecek atölyeler ile gök bilimi hakkında detaylı bilgiye sahip olmaktır.

NASA’dan, JAXA’dan (Japon Uzay Araştırma Ajansı), Utrecht Üniversitesi’nden, ODTÜ’den, Boğaziçi Üniversitesi’nden, TÜBİTAK’tan gelen konuklarla gerçekleşecek olan astronomi söyleşileri, her yaş grubuna yönelik astronomi atölyeleri, Doğadaki İnsan belgesel serisi ile doğayı bize sevdiren Serdar Kılıç doğa yürüyüşleri, gece teleskoplarla yapılacak gökyüzü gözlemi ve takım yıldızları eğitimi ile gerçekleşecek olan AstroFest 2017 28-29-30 Temmuz’da Uludağ’da Bof Otel’de gerçekleştirilecektir. Aynı zamanda Talha Uğurluel ve Taşkın Tuna gibi değerli yazarlarımız ile bilim ve tarihini konuşabilme fırsatı sizleri bekliyot. Gece gündüz aklı bilimde olan tüm bilimseverlerimizi etkinliğimize bekliyoruz.

Kayıt ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız