KOZMİK ANAFOR
Kozmik Anafor Arşivi Youtube Videoları

Video: Kırmızı Cüce Yıldızlar Ne Kadar Cüce?

Bu yazıyı yaklaşık 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Kozmik Anafor ve Hypatia Bilim işbirliği içinde hazırladığımız Youtube videomuzda; evrende en bol bulunan yıldız türü olan Kırmızı Cüce yıldızların, gerçekte boyutlarının ne olduğunu anlatmaya çalıştık…

Evrenin devasa boyutları içinde büyük ve küçük kavramları birbirine karışıyor. Kırmızı cüce yıldızlar da bu karmaşa içinde cüce sıfatına layık görülmüşler ancak, aslında durum öyle değil. Bu konuyu işlediğimiz Youtube videomuzu, aşağıdan veya bu linke tıklayarak izleyebilirsiniz. Videomuzun metin versiyonunu ise, bu linkten okuyabilirsiniz.

Hypatia Bilim ve Kozmik Anafor ortaklığında Youtube kanalımızda, yeni çalışmalarımızla sizlerle birlikte olmayı sürdüreceğiz. Kozmik Anafor olarak, her zaman popüler bilim platformlarının işbirliği içinde olmasının, ülkemizde bilimin tüm halk tabanında yeterince değer görmesi açısından gerekliliğini dile getiriyoruz ve bildiğiniz gibi ülkemizin BilimfiliGelecek BilimdeEvrim Ağacı ve Feza Gezginleri gibi takdir edilesi popüler bilim platformlarıyla her zaman işbirliği içinde oluyoruz. Unutmayın, popüler bilim platformları ve bilim insanları, birbirleriyle işbirliği içinde olmazlar, kendi başlarına hareket etmeyi tercih ederlerse, ülkemizde bilim halk tabanında değer göremez!

Hypatia Bilim‘i Youtube üzerinden takip etmek için bu linke,
Kozmik Anafor‘u Youtube üzerinden takip etmek için ise bu linke tıklayıp abone olabilirsiniz.

Hep Daha Fazla Okumak Gerek

Kırmızı Cüce Yıldızlar

Zafer Emecan

Yakınımızdaki Yıldızlar: Lalande 21185

Zafer Emecan

Video: Diğer Gezegenlerde Mevsimler

Kozmik Anafor

Tayf Türlerine Göre Yıldızların Birbirine Oranı

Zafer Emecan

Video: Uzayda Su Arayışı Neden Çok Önemli?

Kozmik Anafor

Yakınımızdaki Yıldızlar: UV Ceti (Luyten 726-8)

Zafer Emecan