7-8 Aralık 2019 tarihlerinde, Türkiye’de ilk kez “Havacılık, Uzay ve Psikoloji” kongresi düzenlenecek. Kongrede, çok sayıda uzman isim konuşmacı olarak yer alıp bilgi ve tecrübelerini katılımcılara aktaracak.

Kozmik Anafor Astronomi Platformu’nun da destek verdiği; İstanbul Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan, havacılık, uzay ve psikoloji alanlarında ülkemizdeki eksik ve yanlış bilgileri düzeltip, yeni ve doğru bilgilerin halkımıza ve bilim insanlarımıza aktarılacağı kongre, aynı zamanda 7 Aralık Dünya Sivil Havacılık gününe denk geliyor.

Kongrenin Onursal Başkanı, Havacılık ve Uzay Psikolojisi kitabının yazarı ve Havacılık Tıbbı Derneği Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç, NASA Astrofizikçisi Dr. Umut Yıldız, Türk Havacılık Tarihi adlı kitabın yazarı Stuart Kline, Safsatalar gibi beş popüler kitabın yazarı Dr. Tevfik Uyar, Türk Hava Kuvvetlerinin Doğuş Yılları kitabının yazarı, Emekli Havacı Pilot Tümgeneral İrfan Sarp, Havada Kalan Sorular gibi üç havacılık kitabının yazarı Kaptan Pilot Menderes Çakıcı, Havacılıkta Emniyet Yönetimi kitabı yazarı Prof. Dr. Ender Gerede, Türk Hava Yolları ve İstanbul Üniversitesi ortaklığında kurulmuş Havacılık Psikolojisi Araştırmaları Enstitüsü’nün Kurucu Müdürü Prof. Dr. Pınar Ünsal gibi uzman isimlerin de konuşmacı olarak yer aldığı alanında uzman 23 konuşmacı sunumlarını gerçekleştirecek.

Ülkemizde ilk kez gerçekleştirilen bu kongreye akademisyenler, üniversite öğrencileri, psikoloji-havacılık çalışanları ve havacılık, uzay ve psikoloji meraklıları katılabilecekler.

Katılım bilgileri ve kayıt için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. Kongrenin etkinlik takvimi için ise, bu adresten bilgi almanız mümkün. Aynı zamanda güncel bilgileri almak için kongrenin Instagram hesabını takip etmeniz de faydalı olacaktır.