KOZMİK ANAFOR
Eğitim Kurumu / Okul Etkinlikleri Etkinlikler Kozmik Anafor Arşivi

Mersin Y. Kalkavan Anadolu Lisesi Panelimiz

Bu yazıyı yaklaşık 1 dakikada okuyabilirsiniz.

14 Mart 2018 tarihinde, Mersin Mezitli Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi’nin davetlisi olarak bir panel ve söyleşi etkinliği düzenledik.

Gökyüzü tutkunu yaklaşık 200 öğrencinin ve öğretmenlerimizin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte, kurucumuz amatör astronom ve astrofizikçi Zafer Emecan konuşmacı olarak yer aldı. Sahte bilim ve komplo teorisyenlerinin yalanlarına değinerek başlayan konuşmasında, temel astronomi üzerine bilgiler verdi. Emecan, daha sonrasında evrenimizi oluşturan yıldızlar, galaksiler ve galaksi yapılarını anlatarak, evrenin genel yapısını özetledi ve bu uçsuz bucaksız evrendeki yaşam arayışımız, yaşam olasılıkları ve insanlığın olası diğer gezegenlerdeki gelecek serüveni üzerine konuştu.

Yaklaşık 3.5 saat süren söyleşimiz, öğrencilerin sorularının cevaplandığı soru-cevap etkinliği ise sona erdi. Şimdi, yoğun ilgileri ve olağanüstü misafirperverlikleri için Mersin Mezitli Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine tek tek teşekkürü borç bildiğimiz bu etkinlikten birkaç fotoğraf ile sizleri başbaşa bırakalım:

Hep Daha Fazla Okumak Gerek

Yenişarbademli Gözlem Şenliği Kayıtları Sürüyor

Kozmik Anafor

İzmir Bahçeşehir Okulları Etkinliğimiz

Kozmik Anafor

Astronomi ve Sanatı Buluşturan Yarışma: #Coronastronomy

Kozmik Anafor

Samsun Tülay Başaran A. Lisesi Panelimizden Kareler

Kozmik Anafor

Antalya Anadolu Lisesi 2017 Panelimizden Kareler

Kozmik Anafor

Online Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali Yayın Programı

Kozmik Anafor