Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü ile ülkemizin en büyük gökbilim platformu olan Kozmik Anafor’un birlikte düzenlediği, Meade teleskopları Türkiye Distribütörü Astromed, Ege Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Topluluğu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Astronomi Kulübü’nün desteklediği; astronomi, astrofizik, astrobiyoloji; kısaca uzay, evren ve yaşam hakkındaki bilginizi herkese gösterebileceğiniz 2.5 Dakikada NeBilim yarışmamıza son başvuru ne zaman?

Yarışmamızın başvuruları 25 Aralık’ta başladı. “ilk tur” için ise son başvuru tarihi 25 Şubat. Yani, daha zaman var.

Ancak, yarışmamızın katılımcılarının alacağı oylar sadece seçici kurulumuz tarafından belirlenmeyecek. Seçici kurulumuz, yarışmacılarımızın alacağı puanın %50’sini belirleyecek. Geri kalan %50’sini ise, “HALK OYLAMASI” ile belirleyeceğiz.

Bize göndereceğiniz videolar, Youtube kanalımız, NeBilim ve Kozmik Anafor Facebook sayfalarında yayınlanacak. Sizleri destekleyenler ve videonuzu başarılı bulanlar, “beğenerek” oy verecek. Bu her üç platformdaki beğeni sayıları toplanacak ve alacağınız puanın %50’sini bunlar belirleyecek.

O nedenle, #NeBilim etkinliğimize ne kadar erken katılırsanız, halk oylamasında o kadar fazla kişiye ulaşıp, halk oylaması için o kadar fazla zaman kazanacaksınız.


Kimlerin katılabileceğini öğrenmek için buraya, katılım kuralları ve örnek videomuzu izlemek için bu linke, seçici kurulumuzu tanımak için ise bu linke tıklayarak gerekli bilgileri alabilir, yarışmamız hakkında güncel bilgileri https://www.facebook.com/2.5DakikadaNeBilim/ sayfasına abone olarak takip edebilirsiniz.

Katılım videolarınızı, [email protected] mail adresine gönderebilir, aklınıza takılan konuları Kozmik Anafor ve NeBilim Facebook sayfalarına mesaj yoluyla sorabilirsiniz.