KOZMİK ANAFOR
Etkinlikler Kozmik Anafor Arşivi

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2020 Bilgilendirme Duyurusu

Bu yazıyı yaklaşık 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Ülkemizde Covid-19 ile mücadele kapsamında yoğun sağlık önlemleri alınıyor. Okullar ve üniversiteler örgün eğitime ara verdiler ve Nisan ayı sonuna kadar bilimsel etkinlikler dahil olmak üzere, tüm toplu etkinlikler ertelenmiş durumda.

Bu bağlamda, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında yapılacak olan; aralarında Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’nin de yer aldığı tüm bilimsel toplu etkinliklerinin gerçekleştirip gerçekleştirilmeyeceği şimdilik belirsizliğini koruyor.

Festivalimizin 14-17 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi, Covid-19 salgın tehlikesinin ortadan kalkmasına bağlı. Bizler de, sizler gibi Sağlık Bakanlığımızın açıklamalarına göre hareket ediyor, açıklanan koruma önlemlere riayet ediyoruz.

Önümüzdeki süreçte Covid-19 salgın tehlikesi ortadan kalkar ve Sağlık Bakanlığı toplu bilimsel etkinliklerin gerçekleştirilmesi yönünde onay verirse, etkinliğimiz planlandığı gibi 14-17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Eğer ki, Temmuz ayı ortasına kadar salgın tehlikesi sona ermez, koruma önlemlerinin uygulanma zarureti devam ederse, “tüm gökyüzü ve bilim etkinlikleri gibi” Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali de 2021 yılına ertelenecektir.

Bu süreçte, salgın riskinden korunmak için yetkili uzman hekimlerin ve Sağlık Bakanlığı’nın uyarılarını dikkate almanızı, kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını tehlikeye atacak davranışlardan kaçınmanızı öneriyoruz. Lütfen zaruri durumlar haricinde evinizden ayrılmayın, kalabalık ortamlarda maskesiz bulunmayın, kişisel hijyene önem verin ve yetkililerin talimatlarına uyun.

Gökyüzü ve bilimle kalın…

Hep Daha Fazla Okumak Gerek

Online Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali Yayın Programı

Kozmik Anafor

#NeBilim Yarışması Halk Oylaması Sona Eriyor!

Kozmik Anafor

Güneş Sistemi’nin En Yüksek Dağı: Tanrıların Mekanı Olimpos

Süleyman Yeşil

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Panelimizden Kareler

Kozmik Anafor

Dokuz Eylül Üniversitesi Konferansımızdan Kareler

Kozmik Anafor

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2019 Etkinlik Takvimi Açıklandı!

Kozmik Anafor