KOZMİK ANAFOR
Kozmik Anafor Arşivi Youtube Videoları

Video: Olası Uzaylılara Gönderdiğimiz Arecibo Mesajı

Bu yazıyı yaklaşık 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Kozmik Anafor ve Hypatia Bilim işbirliği içinde hazırladığımız Youtube videomuzda; binlerce ışık yılı uzaklıktaki olası Dünya dışı medeniyetlere gönderdiğimiz mesajı anlatıyoruz…

Son 50 yılda, evrende var olması mümkün Dünya dışı uygarlıklara birçok kez mesaj göndermeyi denedik. Söz konusu mesajların en güçlüsü ise, 30 bin ışık yılı uzağa gönderdiğimiz Arecibo Mesajı. Bu konuyu işlediğimiz Youtube videomuzu, aşağıdan veya bu linke tıklayarak izleyebilirsiniz. Videomuzu hazırladığımız yazılı kaynağa bu linkten ulaşıp okuyabilirsiniz.

Hypatia Bilim ve Kozmik Anafor ortaklığında Youtube kanalımızda, yeni çalışmalarımızla sizlerle birlikte olmayı sürdüreceğiz. Kozmik Anafor Astronomi Platformu olarak, her zaman popüler bilim platformlarının işbirliği içinde olmasının, ülkemizde bilimin tüm halk tabanında yeterince değer görmesi açısından gerekliliğini dile getiriyoruz ve bildiğiniz gibi ülkemizin BilimfiliRasyonalistAçık Bilim,  Gelecek Bilimde ve Feza Gezginleri gibi takdir edilesi popüler bilim platformlarıyla her zaman işbirliği içinde oluyoruz.

Unutmayın, popüler bilim platformları ve bilim insanları, birbirleriyle işbirliği içinde olmazlar, yalnız başlarına hareket etmeyi tercih ederlerse, ülkemizde bilim halk tabanında yeterince yaygınlaşamaz ve değer göremez!

Hypatia Bilim‘i Youtube üzerinden takip etmek için bu linke,
Kozmik Anafor‘u Youtube üzerinden takip etmek için ise bu linke tıklayıp abone olabilirsiniz.

Hep Daha Fazla Okumak Gerek

Tevfik Uyar İle Röportaj (Video)

Kozmik Anafor

Video: Dünya’nın Dönüşünü Neden Hissetmiyoruz?

Kozmik Anafor

Video: Ay; Garip Bir Nesne

Kozmik Anafor

Video: Kırmızı Cüce Yıldızlar Ne Kadar Cüce?

Kozmik Anafor

Video: Başıboş Gezegenler

Kozmik Anafor

Video: Karanlık Madde Nedir?

Kozmik Anafor