KOZMİK ANAFOR
Eğitim Kurumu / Okul Etkinlikleri Etkinlikler Kozmik Anafor Arşivi

Antalya Anadolu Lisesi 2017 Panelimizden Kareler

Bu yazıyı yaklaşık 1 dakikada okuyabilirsiniz.

22 Kasım 2017 tarihinde, Kozmik Anafor Astronomi Platformu olarak, ülkemizin en başarılı liselerinden biri olan Antalya Anadolu Lisesi’nde bir panel ve söyleşi etkinliği düzenledik.

Antalya Anadolu Lisesi Fizik Topluluğu’nun (Fizikaal) davetlisi olarak katıldığımız panel etkinliğinde, kurucumuz amatör astronom Zafer Emecan ve Tübitak Ulusal Gözlemevi (TUG) uzman astronomu Kadir Uluç yer aldı.

Kadir Uluç, Türkiye’nin şu an için tek gözlemevi konumunda bulunan Tübitak Ulusal Gözlemevi’nin kuruluş aşamaları ve faliyet gösteren dev teleskoplarımız hakkında bilgi verip, içinde yaşadığımız evreni mikro düzeyden makro boyutlara kadar anlattıktan sonra söz alan Zafer Emecan, Güneş Sistemi dışında keşfedilen ötegezegenleri, dünya dışı yaşam ihtimalini ve bilim insanlarının kullandığı ötegezegen (exoplanet) keşif yöntemlerini örnekledi.

Panelimiz, Kadir Uluç ve Zafer Emecan’ın öğrencilerden gelen soruları yanıtladığı soru – cevap söyleşisi ile sona erdi. Sizleri, bu güzel panel etkinliğimizden fotoğraflarla başbaşa bırakalım:

Hep Daha Fazla Okumak Gerek

Arifiye N. Erbakan Fen Lisesi Panelimizden Kareler

Kozmik Anafor

Türkiye’nin ilk Uluslararası Astronomi Yarışması CoronAstronomy Sonuçlandı

Kozmik Anafor

Kozmik Anafor Ege Üniversitesi Panelinden Kareler

Kozmik Anafor

Bilecik Hatem Okulları Panel ve Gözlem Etkinliğimiz

Kozmik Anafor

Tübitak Uluslararası Gözlem Şenliği Pandemi Nedeniyle İptal Edildi

Kozmik Anafor

İzmir Bahçeşehir Okulları Etkinliğimiz

Kozmik Anafor