Batman’da Minikler İçin Astronomi Seminerleri Gerçekleştirildi

Yaklaşık Okuma Süresi: 1 Dakika...
image_pdfimage_print

Kozmik Anafor Batman gönüllü il temsilcisi ve aynı zamanda Mezopotamya Astronomi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Tekeş, 12 Mayıs Perşembe günü art arda gerçekleştirilen 4 seminer ile Batman Sakarya İlkokulu’nda toplamda 450 öğrenciye “Uzayda Yaşam, Uzay Çalışmaları, Astronotların Uzayda Karşılaştığı Sorunlar, İçinde Bulunduğumuz Güneş Sistemi, Gezegenler ve Uzay Turizmi” gibi önemli konuları anlattı. Batman Sakarya İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Aziz Altay’ın organizasyonu ve Okul Müdürü Necat Yılmaz’ın daveti üzerine, 1993-2001 yılları arasında Batman Sakarya İlkokulunda eğitim almış olan Tekeş, yıllar sonra mezun olduğu okuluna konuşmacı olarak katılıp öğrencilere önemli bilgiler sundu. Yaklaşık 3 saat süren seminer sonrası Tekeş’e Okul Müdürü Necat Yılmaz ve Okul Aile Birliği Başkanı Aziz Altay tarafından plaket verildi.

Sizleri Kozmik Anafor, Mezopotamya Astronomi Derneği ve Batman Sakarya İlkokulu işbirliği ile gerçekleştiren bu güzel etkinlikten kalan karelerle baş başa bırakıyoruz.

 

Daha fazla okumalısınız

Yazar: Sezar

Kozmik Anafor'un anonim içerik botudur. Misafir yazarların yazılarını girer, duyuruları yapar, gerektiğinde çay kahve ikram eder. Getir götür işlerine bakan ofisboy diyelim en iyisi.

Keşfet!

4. Boyut Nedir? Boyutlar Neyi İfade Eder?

4 boyutlu bir uzayda yaşadığımızı söyleyip duruyoruz fakat boyut kavramının kendisi üzerine pek düşünmüyoruz. Boyut …