7 yıldır Kozmik Anafor Astronomi Platformu öncülüğünde düzenlenen ve ülkemizin çok değerli bilim platformlarının destek verdiği Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2022’ye kayıtlar başladı.

Kayıtlar şu adres üzerinden yapılabiliyor: http://ogbf.kozmikanafor.com. Ayrıca bu adreste, gerçekleştirilecek olan etkinlikle ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Time Dergisi tarafından mutlaka görülmesi gereken doğa harikaları listesine alınmış olan Antalya Olimpos’ta muhteşem bir doğal çevre içinde, şehirlerin ışık kirliliğinden uzakta gerçekleştirilecek olan Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali; 

BilimfiliAçık Bilim ve Gelecek Bilimde‘nin desteği, ülkemizin en eğlenceli bilim platformu BNGL‘nin, Kuark Bilim TopluluğuHypatia BilimUzay Çağında Yolculuk, Tek Çare Uzay, Gerçek Bilim, DijitalX, Astrapera, Kayıp Rıhtım ve Yalansavar‘ın katkıları; Meade/Bresser Teleskopları Türkiye Distribütörü Astromed‘in, Celestron Teleskopları Türkiye Distribütörü Eyüboğlu‘nun teleskop ve gözlem katkısı ile gerçekleştiriliyor.

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2022

29-30-31 Temmuz‘da Antalya Olimpos’ta muhteşem bir doğal çevre içinde gerçekleştirilecek olan Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2022, bugüne kadar ülkemizde gerçekleştirilmiş olan en büyük büyük çaplı sivil bilim organizasyonu. Şimdiye kadar Türkiye’de eşine rastlanmayan ama gelişmiş ülkelerde görmeye alışkın olduğumuz festival havasında bir bilim şenliği yaratma düşüncesi ile yola çıkılan organizasyonda  zengin bir astronomi içeriği; eğlenceli, keyifli ve bir tatil havasında katılımcılara sunulacak.

Katılımcılar, gün boyu alanında uzman hocalarımızın sunum ve söyleşileriyle bilgilenecek, gece ise profesyonel teleskoplarla yıldızlarla dolu gece göğünün altında gezegenleri, galaksileri, nebulaları gözlemleyecekler, astrofotoğraf eğitimi alacaklar gökyüzünü fotoğraflayacaklar.