KOZMİK ANAFOR
Kozmik Anafor Arşivi Youtube Videoları

Video: Çok Uzaklara Bakarsak Galaksimizin Oluşumunu Görebilir Miyiz?

Bu yazıyı yaklaşık 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Kozmik Anafor ve Hypatia Bilim işbirliği ile hazırladığımız Youtube videomuzda, evrenin olası eğriliği nedeniyle Samanyolu’nun oluşumunu görüp göremeyeceğimizi inceliyoruz…

Işık, evren boyunca yayılır ve önüne bir engel çıkmadığı sürece ilerlemeye devam eder. Bu durumda, uzay-zaman eğer yeterince “eğri” ise, ışığın dönüp dolaşıp tekrar bize ulaşması gerekir. Bu konuyu işlediğimiz Youtube videomuzu, aşağıdan veya bu linke tıklayarak izleyebilirsiniz. Videomuzu hazırladığımız yazılı kaynağa bu linkten ulaşıp okuyabilirsiniz.

Hypatia Bilim ve Kozmik Anafor ortaklığında Youtube kanalımızda, yeni çalışmalarımızla sizlerle birlikte olmayı sürdüreceğiz. Kozmik Anafor Astronomi Platformu olarak, her zaman popüler bilim platformlarının işbirliği içinde olmasının, ülkemizde bilimin tüm halk tabanında yeterince değer görmesi açısından gerekliliğini dile getiriyoruz ve bildiğiniz gibi ülkemizin BilimfiliRasyonalistAçık Bilim,  Gelecek Bilimde ve Feza Gezginleri gibi takdir edilesi popüler bilim platformlarıyla her zaman işbirliği içinde oluyoruz.

Unutmayın, popüler bilim platformları ve bilim insanları, birbirleriyle işbirliği içinde olmazlar, yalnız başlarına hareket etmeyi tercih ederlerse, ülkemizde bilim halk tabanında yeterince yaygınlaşamaz ve değer göremez!

Hypatia Bilim‘i Youtube üzerinden takip etmek için bu linke,
Kozmik Anafor‘u Youtube üzerinden takip etmek için ise bu linke tıklayıp abone olabilirsiniz.

Hep Daha Fazla Okumak Gerek

Plüton İle Baş Başa

Zafer Emecan

Video: Evren Dönüyor Olabilir Mi?

Kozmik Anafor

Satürn’ün Uydusu Titan’a Yaz Gelecek Mi?

Zafer Emecan

Evrenin Rengi: Kozmik Latte

Süleyman Yeşil

Video: Reptilian (Sürüngen Uzaylılar) Saçmalığı!

Kozmik Anafor

Konaklama Tesislerimiz: Lagrange Noktaları

Zafer Emecan