KOZMİK ANAFOR
Kozmik Anafor Arşivi Youtube Videoları

Video: Uzayda Ölüm, Ayrışma ve Çürüme

Bu yazıyı yaklaşık 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Kozmik Anafor ve Hypatia Bilim işbirliği içinde hazırladığımız Youtube videomuzda, bir insan (veya gelişmiş canlının) “uzayda ölüm”ü gerçekleşir ve cesedi uzay boşluğunda kalırsa neler olacağına değinmeye çalıştık…

Uzay boşluğunda ölüp, orada kalan bir insan, 60 yılı aşan insanlığın uzay macerasında gerçekleşen bir vaka değil. Ancak, böyle bir durum olursa ve cesedimiz uzay boşluğunda kalırsa başımıza neler geleceğini az çok biliyoruz. Bu konuyu işlediğimiz Youtube videomuzu, aşağıdan veya bu linke tıklayarak izleyebilirsiniz. Videomuzun metin versiyonunu ise, bu linkten okuyabilirsiniz.

Hypatia Bilim ve Kozmik Anafor ortaklığında Youtube kanalımızda, yeni çalışmalarımızla sizlerle birlikte olmayı sürdüreceğiz. Kozmik Anafor olarak, her zaman popüler bilim platformlarının işbirliği içinde olmasının, ülkemizde bilimin tüm halk tabanında yeterince değer görmesi açısından gerekliliğini dile getiriyoruz ve bildiğiniz gibi ülkemizin BilimfiliGelecek BilimdeEvrim Ağacı ve Feza Gezginleri gibi takdir edilesi popüler bilim platformlarıyla her zaman işbirliği içinde oluyoruz. Unutmayın, popüler bilim platformları ve bilim insanları, birbirleriyle işbirliği içinde olmazlar, kendi başlarına hareket etmeyi tercih ederlerse, ülkemizde bilim halk tabanında değer göremez!

Hypatia Bilim‘i Youtube üzerinden takip etmek için bu linke,
Kozmik Anafor‘u Youtube üzerinden takip etmek için ise bu linke tıklayıp abone olabilirsiniz.

Hep Daha Fazla Okumak Gerek

Dünya Dışı Yaşam mı, Utangaç UFO’lar mı?

Zafer Emecan

Asansörle Uzaya Çıkmak: Uzay Asansörü

Zafer Emecan

Bebek Dünya’da Ay Doğumu

Zafer Emecan

Piramitler Uzaylılar Tarafından Mı Yapıldı?

Zafer Emecan

Astrofotoğraf: Andromeda Galaksisi (M31)

Onur Durma

Plüton İle Baş Başa

Zafer Emecan