KOZMİK ANAFOR
Kozmik Anafor Arşivi Youtube Videoları

Video: Uzayda Uyumak! (Astronotlar Nasıl Uyuyor?)

Uyumak
Bu yazıyı yaklaşık 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Kozmik Anafor ve Hypatia Bilim işbirliği içinde hazırladığımız Youtube videomuzda, Astronotların uzay görevleri sırasında nasıl uyuduğunu anlattık…

Gerek Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS), gerekse diğer uzay görevlerinde astronotların uyuması gerekir. Ancak, uzayda uyumak sanıldığı kadar sorunsuz bir eylem değil! Bu konuyu işlediğimiz Youtube videomuzu, aşağıdan veya bu linke tıklayarak izleyebilirsiniz. Videomuzun metin versiyonunu ise, bu linkten okuyabilirsiniz.

Hypatia Bilim ve Kozmik Anafor ortaklığında Youtube kanalımızda, yeni çalışmalarımızla sizlerle birlikte olmayı sürdüreceğiz. Kozmik Anafor olarak, her zaman popüler bilim platformlarının işbirliği içinde olmasının, ülkemizde bilimin tüm halk tabanında yeterince değer görmesi açısından gerekliliğini dile getiriyoruz ve bildiğiniz gibi ülkemizin BilimfiliGelecek BilimdeEvrim Ağacı ve Feza Gezginleri gibi takdir edilesi popüler bilim platformlarıyla her zaman işbirliği içinde oluyoruz. Unutmayın, popüler bilim platformları ve bilim insanları, birbirleriyle işbirliği içinde olmazlar, kendi başlarına hareket etmeyi tercih ederlerse, ülkemizde bilim halk tabanında değer göremez!

Hypatia Bilim‘i Youtube üzerinden takip etmek için bu linke,
Kozmik Anafor‘u Youtube üzerinden takip etmek için ise bu linke tıklayıp abone olabilirsiniz.

Hep Daha Fazla Okumak Gerek

Uzay Ne Kadar Soğuk?

Zafer Emecan

Uzayda Yerçekimsiz Ortam ve Uyku

Zafer Emecan

Uzay Yolculuklarının Astronotların Sağlığı Üzerindeki Etkileri

Kozmik Anafor

Uzaylılar Geliyor! (2 Aralık 2016 UUİ Yakın Geçişi)

Aysel Bozan

Apollo Ay Modülü

Zafer Emecan

UFO Gördüğünü Söyleyen Astronotlar Yalan Testinden Geçti Mi?

Zafer Emecan