KOZMİK ANAFOR
Kozmik Anafor Arşivi Youtube Videoları

Video: Uzayda Uyumak! (Astronotlar Nasıl Uyuyor?)

Uyumak
Bu yazıyı yaklaşık 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Kozmik Anafor ve Hypatia Bilim işbirliği içinde hazırladığımız Youtube videomuzda, Astronotların uzay görevleri sırasında nasıl uyuduğunu anlattık…

Gerek Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS), gerekse diğer uzay görevlerinde astronotların uyuması gerekir. Ancak, uzayda uyumak sanıldığı kadar sorunsuz bir eylem değil! Bu konuyu işlediğimiz Youtube videomuzu, aşağıdan veya bu linke tıklayarak izleyebilirsiniz. Videomuzun metin versiyonunu ise, bu linkten okuyabilirsiniz.

Hypatia Bilim ve Kozmik Anafor ortaklığında Youtube kanalımızda, yeni çalışmalarımızla sizlerle birlikte olmayı sürdüreceğiz. Kozmik Anafor olarak, her zaman popüler bilim platformlarının işbirliği içinde olmasının, ülkemizde bilimin tüm halk tabanında yeterince değer görmesi açısından gerekliliğini dile getiriyoruz ve bildiğiniz gibi ülkemizin BilimfiliGelecek BilimdeEvrim Ağacı ve Feza Gezginleri gibi takdir edilesi popüler bilim platformlarıyla her zaman işbirliği içinde oluyoruz. Unutmayın, popüler bilim platformları ve bilim insanları, birbirleriyle işbirliği içinde olmazlar, kendi başlarına hareket etmeyi tercih ederlerse, ülkemizde bilim halk tabanında değer göremez!

Hypatia Bilim‘i Youtube üzerinden takip etmek için bu linke,
Kozmik Anafor‘u Youtube üzerinden takip etmek için ise bu linke tıklayıp abone olabilirsiniz.

Hep Daha Fazla Okumak Gerek

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda Egzersiz

Alperen Erol

ABD’nin İlk Astronotları: Merkür Yedilisi (Mercury Seven)

Sinan Duygulu

Astronotların Kirli Donlarını Yiyip İçiyorsunuz!

Zafer Acar

Eski NASA Uçuş Müdürü: Kriz Esnasında Sakin Kalabilmek!

Ozan Zaloğlu

Uzayda Yerçekimsiz Ortam ve Uyku

Zafer Emecan

Bir Astronot Uzayda Suç İşlerse Ne Olur?

Yavuz Tüğen