#NeBilim Seçici Kurulu Belli Oldu!

Yaklaşık Okuma Süresi: 2 Dakika...

Türkiye’nin ilk online astronomi ve astrofizik etkinliği olan “2.5 Dakikada NeBilim“in start almasına çok az kaldı.

Erciyes Üniversitesi Astronomi Bölümü ve Türkiye’nin en büyük popüler astronomi platformu olan Kozmik Anafor’un işbirliği ile düzenlenen etkinliğin amacı; astronomi ve astrofizik konularında bilgisini, tiyatral bir şova dönüştürerek herkese kanıtlamak isteyenlere, bunu yapabilecekleri bir fırsat sunmak!

#NeBilim hashtag’i ile duyurulacak olan bu dev etkinliğin seçici kurulu

Danışmanlığını Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim KÜÇÜK‘ün yapacağı seçici kurul; ERÜ Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Nurten Filiz AK, NASA Jet İtki Laboratuarı’nda astrofizikçi olarak görev yapan Dr. Umut YILDIZ, Gröningen Üniversitesi Doktora Ö. Kürşad YILDIZ, Akdeniz Üniversitesi Astrofizik Y.L.Ö. Merve YORGANCI, Fen Bilgisi Öğ. Erdal TAŞGIN Amatör Astronom Zafer EMECAN ve Türkiye’nin en iyi teleskop yapım ustası Nurcan Örtügen GÖK gibi birbirinden değerli isimlerden oluşuyor.

#NeBilim ile ilgili detaylar ve katılım koşulları çok yakında duyurulacak.


teleskoplar-2254-2-meade

Amacınıza en uygun ve en kaliteli teleskop ya da dürbünü, en uygun fiyata sadece Gökbilim Dükkanı‘nda bulabilir, satın alma ve kullanım sürecinde her zaman bize danışabilirsiniz
GÖKBİLİM DÜKKANI’NA GİT


Daha fazla okumalısınız
Okumalısınız:  #NeBilim Astronomi Yarışması Halk Oylaması Başladı!

Yazar: Sezar

Kozmik Anafor'un anonim içerik botudur. Misafir yazarların yazılarını girer, duyuruları yapar, gerektiğinde çay kahve ikram eder. Getir götür işlerine bakan ofisboy diyelim en iyisi.

Keşfet!

“2.5 Dakikada NeBilim” Ödülleri Erciyes Üniversitesi’nde Dağıtıldı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Astronomi ve Uzay Bilimleri Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZAYBİMER) ile, ülkemizin …