KOZMİK ANAFOR
Kozmik Anafor Arşivi Sahte Bilim

Sosyal Medyada #ufoattacktoturkey Eğlencesi…

Bu yazıyı yaklaşık 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Birçoğunuz Twitter ve Facebook’ta #ufoattacktoturkey hashtag’i ile paylaşılan “ufo saldırısı” fotoğraf ve videolarını görmüşsünüzdür. Görmediyseniz de, görürsünüz yakında.

Ben bu yazıyı hazırlarken gece yarısıydı ve yeni başlamıştı. Büyük ihtimalle böyle ilgi çekici her olaya sazan gibi atlayan gazeteler ve sözde haber siteleri sabaha bunları haber bile yapmış olacaktır. Buna o kadar eminiz; sahte bilime ilgi göklerde, gerçek bilime ilgi ve basında kalite ise yerlerde sürünüyor çünkü.

https://twitter.com/usamakhi/status/803009266558726144

Neyse, sadede gelelim. Türkiye’ye ufoların saldırdığı, gökyüzünde uçan dairelerin gezdiği falan yok. Bir grup eğlenmeyi seven insan, internetteki eğlence gruplarında toplanıp Türkiye’yi, beraberinde de Dünya’yı trollemeye karar verdiler. İnci sözlük, ekşi sözlük, uludağ sözlük gibi insana ulaşmanın ve gündem oluşturmanın kolay olduğu platformlar yardımı ile, oluşturdukları fotoğrafları ve videoları saldılar çayıra 🙂

https://twitter.com/aykiriman/status/803003269702418434

Dur bakalım… Evet, şimdiden bir sözde haber sitesi trolleme girişimine balıklama atlamış bile… Öğleye doğru duruma bakar, gerekirse bu yazıya yeni sazan basın kurumlarını ve haber sitelerini ekleriz.

Ya da, boşverin, böyle kalsın, eğlenmek güzeldir 🙂

Zafer Emecan


teleskoplar-2254-2-meade

Amacınıza en uygun ve en kaliteli teleskop ya da dürbünü, en uygun fiyata sadece Gökbilim Dükkanı‘nda bulabilir, satın alma ve kullanım sürecinde her zaman bize danışabilirsiniz
GÖKBİLİM DÜKKANI’NA GİT

Hep Daha Fazla Okumak Gerek

51. Bölgeye Giren Türk Bilim İnsanı, Gizli Üssü Anlatıyor.

Kozmik Anafor

Piramitler Uzaylılar Tarafından Mı Yapıldı?

Zafer Emecan

“UFO Uzmanları” Ne Derece Güvenilir?

Zafer Emecan

Roketle Yörüngeye Çıkmadan Dünya’nın Düz Olmadığını Nasıl Kanıtlarsınız?

Ozan Zaloğlu

NASA Videolarında Görülen “UFO”lar

Zafer Emecan

NASA Dünya Dışından Sinyal Aldı Mı?

Zafer Emecan