Mars

Video Makale: Mars’ın Geri Gitmesi

Yaklaşık Okuma Süresi: < 1 Dakika...

Bir şarlatanlık olarak niteyebileceğimiz astrolojiye “inananların” bayıldığı haberlerden biridir Mars’ın geri gitmesi… Hemen başlarlar konuşmaya; Geri giden Mars sizlere şunu getirecek, bunu götürecek, böyle olacak, güzel olacak, çok da süper olacak diye anlatırlar da anlatırlar… Peki bu durum nedir, Mars geri gider mi veya “eğer” gidiyorsa niye ve nasıl gidiyor? Yöneticimiz Hilal Bulut, sizler için anlatıyor. Keyifli seyirler:

Astronomiyle ilgilenmek, bilim yapmak her zaman zordur. Bir astrolog için; “Mars geri gidiyor, aşkta kazanacaksınız” diyerek insanları kandırmak ve paralarını almak çok kolayken, bir astronom, aylar boyu uzun geceler boyunca sistematik gözlemler yapar ve bunları bilimsel gerçekler ışığında anlamlandırır. Sonrasında açıkladığı gerçekler ise, astrologlar başta olmak üzere çok sayıda kişinin hoşuna gitmeyebilir…

Videonun metin versiyonuna bu linkten ulaşabilirsiniz.

Daha fazla okumalısınız

Yazar: Sezar

Kozmik Anafor'un anonim içerik botudur. Misafir yazarların yazılarını girer, duyuruları yapar, gerektiğinde çay kahve ikram eder. Getir götür işlerine bakan ofisboy diyelim en iyisi.

Keşfet!

Mars’taki Fosil Ağaç Gövdesi

Evet, gün geçmiyor ki Mars’ta yaşam izine dair yeni bir bulgu ortaya atılıp, basın ve …