Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali Kayıtları Başlıyor!

Yaklaşık Okuma Süresi: 2 Dakika...

Türkiye’nin en büyük astronomi platformu Kozmik Anafor‘un gerçekleştirdiği, yine ülkemizin büyük en bilim platformları olan BilimfiliAçık Bilim ve Evrim Ağacı‘nın desteği, ülkemizin en eğlenceli bilim platformu BNGL‘nin, Kuark Bilim TopluluğuHypatia BilimFeza Gezginleri ve Gelecek Bilimde‘nin katkıları; Meade Teleskopları Türkiye Distribütörü Astromed‘in, Celestron Teleskopları Türkiye Distribütörü Eyüboğlu‘nun teleskop ve gözlem katkısı sağladığı Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2019‘un etkinlik takvimi belli oldu.

26 – 27 – 28 – 29 Temmuz 2019 tarihinde; Time Dergisi tarafından mutlaka görülmesi gereken doğa harikaları listesine alınmış olan Antalya Olimpos’ta muhteşem bir doğal çevre içinde, şehirlerin ışık kirliliğinden uzakta gerçekleştirilecek olan Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, son 4 yıldır ülkemizde gerçekleştirilen en büyük çaplı sivil ve bağımsız astronomi ve uzay bilimleri organizasyonu konumunda.

Festival için katılımcı kayıtları 10 Haziran 2019 tarihinde, öğlen saat 12:00‘da açılacak. 

300 gökbilim tutkununun katılabileceği etkinliğin kayıt sistemi, “önce kaydolan katılır” şeklinde işliyor. Festivalin 300 kişilik kontenjanı dolduğunda, kayıtlar otomatik olarak kapanacak ve sonradan katılım mümkün olmayacak.

Festivale kayıt https://ogbf.kozmikanafor.com/ adresindeki, Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’nin resmi sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Kayıt olmak isteyen katılımcılar, kayıtlar açıldığı andan itibaren “kayıt” bölümünden ulaşacakları kayıt sistemi üzerinden kaydolabilecekler.

Detaylar, güncel ve önemli duyurulardan haberdar olmak için festivalin Facebook katılımcı grubuna üye olabilirsiniz.

Olimpos’ta görüşmek üzere, gökyüzüyle kalın…

Daha fazla okumalısınız

Keşfet!

Perseid Göktaşı Yağmuru: 12-13 Ağustos

10 Ağustos’tan itibaren göktaşı yağmurlarının en popüleri olan Perseid (Kahraman) göktaşı yağmuru görülmeye başlanacak ve …