Popüler Bilim Tüm Yazılar

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedintumblrmail

Türkiye’nin en büyük astronomi platformu Kozmik Anafor ile, yine ülkemizin en büyük iki bilim platformu olan Bilimfili ve Evrim Ağacı‘nın işbirliği ile gerçekleştirilen Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’ne kayıtlar başlıyor.

12, 13 ve 14 Ağustos‘ta Antalya Olimpos’ta muhteşem bir doğal çevre içinde gerçekleştirilecek olan Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, bugüne kadar ülkemizde gerçekleştirilmiş olan en büyük büyük çaplı sivil bilim organizasyonu. Şimdiye kadar Türkiye’de eşine rastlanmayan ama gelişmiş ülkelerde görmeye alışkın olduğumuz “festival havasında” bir bilim şenliği yaratma düşüncesi ile yola çıkılan organizasyonda çok zengin bir içerik; eğlenceli, keyifli ve bir tatil havasında katılımcılara sunulacak.

Çok sayıda zengin içerikli sunumun, söyleşinin, atölye çalışmasının, konserlerin ve gökyüzü gözlem etkinliklerinin yer alacağı festival hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırabilmek için aşağıdaki linkten festivalin resmi sitesine girip bilgi alabilirsiniz:

http://olimposbilimfestivali.kozmikanafor.com/

Festivale ilgi çok yoğun olduğundan, eğer siz de bu büyük bilimsel etkinliğin içinde olmak istiyorsanız, acele etmenizi tavsiye ederiz.

Hep daha fazla okumak gerekir...

Yorum

Yazar Hakkında

Zafer Emecan

Bir astronomi işçisi. Kozmik Anafor'un kurucusu, her şeyi ve hiçbir şeyi. Alakasız üniversiteler bitirmiş olmasına rağmen, içinden atamadığı gökbilim sevgisini kaleme, klavyeye, araştırmalara dökmeye çalışan, haddini bilen, ama bazen aşan amatör bir bilimci.